Domovská stránka » Folklórny súbor Jahodná oslavuje 40. výročie svojho založenia!

V jeseni, konkrétne 25.11. 2023, folklórny súbor Jahodná uvedie výročný program pri príležitosti 40 rokov od založenia. Program bude výnimočný tým, že sa na javisku stretne okolo 120 účinkujúcich, ktorí v súbore pôsobili od roku 1983 až po súčasnosť. Počas programu precestujeme celé Slovensko, západ bude reprezentovaný Myjavou, stred Horehronským tancom a z východu ponúkne folklórny súbor až štyri tance z regiónov Šariš a Zemplín.
Program doplní hudobná zložka a nebudú chýbať ani spevácke čísla v podaní bývalých speváčok súboru a speváckej skupiny Harčarki z Pozdišoviec. Pozvanie do programu prijal aj multiinštrumentalista Michal Smetanka. Všetci pozvaní hostia už v minulosti spolupracovali s jubilujúcim folklórnym súborom a vytvorili sa tak aj veľmi priateľské väzby.


Premiérový program folklórneho súboru Jahodná sa bude konať v priestoroch kultúrno- spoločenského centra na Jedlíkovej 7 v Košiciach. Je nám cťou, že program sa bude konať pod záštitou Technickej univerzity v Košiciach a radi tam privítame aj študentov univerzity. 


Programu predchádza niekoľko mesačná príprava. Starší členovia si po niekoľkoročnej prestávke od tanca vybrali zo skrine tanečné topánky a poctivo trénujú na sále choreografie, ktoré boli pre ich generáciu najvýraznejšie. Myjavské kĺbovky, mužské čapáše pri verbunku či rýchle cifrovanie okolo fľaše pri fľaškovom tanci, to všetko by sme aktuálne mohli vidieť na tanečnej sále FS Jahodná. Počas najbližších týždňov súčasných členov prídu mentorovať aj súrodenci Topoľovskí zo známej obce Parchovany a výsledkom spolupráce bude nová choreografia, ktorú súbor uvedie v rámci výročného programu.


Vďaka podpore zo strany Technickej univerzity bude mať súčasná generácia tanečníc nové nádherné kroje z Parchovian a tanečníci sa budú tešiť z nových čižiem a lajblíkov. Ku kvalitnej príprave programu neodmysliteľne patrí aj víkendové sústredenie, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch UVZ Herľany, ktoré spravuje Technická univerzita v Košiciach. Súborové sústredenie prispieva nielen k skvalitneniu prípravy, ale aj utužuje kolektív, najmä čo sa týka nových a starších členov.


Tešíme sa na stretnutie s Vami dňa 25.11.2023 pri sledovaní programu Mozaika času – 40. výročie FS Jahodná

Predstavenia sa daný deň uskutočnia dve a to o 15:00 a o 19:00

Lístky už v predaji!

Cena lístka/osoba:

· Dospelý: 10 eur

· Dieťa do 15 rokov a rovnako aj pre bývalých členov Jahodnej, ktorí nie sú súčasťou programu: 5 eur.

Ak máte záujem o vstupenky, ozvite sa nám mailom: fsjahodna@gmail.com, kde je potrebné uviesť, na ktoré predstavenie máte záujem prísť (o 15:00 alebo o 19:00) a počet lístkov pre dieťa/dospelého/bývalého člena. Žiadnou inou cestou nie je možné lístky zakúpiť, jedine e-mailom.

V: